Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa i powiernik wielu sekretów, 25 listopada każdego roku obchodzi swoje święto!
Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe.
Dlaczego Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada? Tego dnia, ale 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta.  W grupie Kotków Światowy Dzień Misia był okazją do wspaniałej zabawy. Zapraszamy do galerii Kotki na krótką zdjęciową relację z tego dnia.

Górnik świdrem węgiel kruszy..

 

Pamiętając o Dniu Górnika poznawaliśmy w dniu 4 grudnia tajniki pracy w kopalni. Wykorzystując ciekawe pomoce dydaktyczne, Nauczyciele opowiedzieli Dzieciom o trudnej, niebezpiecznej lecz bardzo potrzebnej pracy Górników. Podczas zajęć dydaktycznych podziwialiśmy prawdziwy galowy strój górnika, dzięki czemu Dzieci zdobyły wiedzę jak nazywa się górnicza czapka (czako) i co oznacza kolor pióropusza. Kotki z zaciekawieniem wysłuchały legendy o patronce górników Św. Barbarze oraz obejrzały prezentację multimedialną, poświęcony pracy górników.

Drogi Święty Mikołaju, patrz jak dzieci Cię kochają…

 

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia Kotki odwiedził Św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Kotki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia które odnaleźć można w naszej galerii oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.

  Łamiemy się opłatkiem

Poniedziałek 21 grudnia był dniem wyjątkowym w naszej grupie. Od samego rana dało się wyczuć podniosły nastrój, w sali płynęły dźwięki kolęd i pastorałek. Dla podkreślenia nastroju, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola odświętnie ubrane. Ochoczo i zdużym zaangażowaniem wszyscy przystąpili do przygotowania stołu wigilijnego. Zgodnie z tradycją pod białym obrusem znalazło się sianko. Zanim wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu, połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Dzięki naszej wspólnej wigilii wszyscy wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu Wigilii.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Galerii gdzie znajdują się zdjęcia oraz filmy z przygotowanego przez Naszą Grupę świątecznego pokazu artystycznego.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

 

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Niestety w tym roku epidemia koronawirusa poraz kolejny pokrzyżowała nam plany. Dzieci z grupy „Kotków” w tym dniu nie mogły zaprosić do przedszkola swoich kochanych babć i dziadków. Dlatego też przygotowały specjalny program artystyczny śpiewając dla Niech piosenkę. W przygotowanym programamie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.

Zapraszamy do galerii gdzie znajduje się nagranie wzruszającej piosenki. Niejednej babci i dziadkowi zakręci się łza w oku.. 🙂

Skip to content