MIKOŁAJKI

” Święty Mikołaju, Święty Mikołaju!
Dzieci Cię kochają? Czy ty wiesz?
A Święty Mikołaj,a Święty Mikołaj przez komin zawołał: Ja Was też!
Worek prezentów wielki mam,
dobrze marzenia Wasze znam.
Wiem, że czekaliście cały rok,
więc przyspieszałem krok”
Święty Mikołaj zaparkował swoje sanie i 9 reniferów na dachu przedszkola i przyszedł do dzieci:)))
Wszyscy powitaliśmy go z wielka radością każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności otrzymaliśmy upominki i pięknie za nie podziękowaliśmy.
Składamy ogromne podziękowania Panu Krzysiowi – Mikołajowi:)
Każda grupa otrzymała również prezent do sali w postaci kącika zabawy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za inicjatywę i zakup kącików:))
DZIĘKUJEMY❤❤❤

BARBÓRKA

2 grudnia 2021 r. odwiedził nas górnik, który w bardzo ładny sposób opowiedział nam o strojach, narzędziach, symbolach  górniczych oraz o górnictwie dawniej i dziś. „Poziomki” zatańczyły dla zaproszonego gościa taniec „Grozik”. Doceniamy tę niezwykle trudną i niebezpieczną pracę. Było to bardzo miłe spotkanie:) Życzymy GÓRNIKOM zdrowia, sił i radości z wykonywanej pracy.

WYCIECZKA DO „WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW” W KATOWICACH

Ach, cóż to był za dzień! Niezwykły, wyjątkowy, magiczny! Już od rana nie mogliśmy doczekać się popołudniowej wycieczki. Po zapoznaniu z niezwykle ważnymi zasadami bezpieczeństwa wyruszyliśmy w podróż autokarem. Na miejscu przywitały nas Elfy i zabrały w wir przygód poszukiwania zaginionej melodii.Udało się nam wykonać wszystkie zadania i odnaleźć zaginione nutki. Jako niezwykle odważni, sprytni i wytrwali pomocnicy elfów spotkaliśmy się z Mikołajem:))) Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi powróciliśmy pod przedszkole, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 i 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. 23 listopada gościliśmy panią Agnieszkę z Biblioteki Miejskiej filia nr 19 w Zabrzu, która zaprosiła nas do wspólnej urodzinowej zabawy misia – śpiewaliśmy, braliśmy udział w zabawach ruchowych i zręcznościowych, mogliśmy też zjeść misiowe przysmaki. Natomiast 25 listopada bawiliśmy się podczas zabaw integracyjnych, wykonaliśmy metodą origami „Nasze misie”, zaprezentowaliśmy swoje ulubione pluszowe zabawki. Nie zabrakło drobnych upominków:))) To był milusi dzień….

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Już od najmłodszych lat uczymy się być patriotami. 10. 11. 2021 r. z dumą zaprezntowaliśmy utwór „Symbole narodowe” podczas uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie z pozostałymi przedszkolami zaśpiewaliśmy hymn Polski .

WYCIECZKA DO SZWAJCARII RACHOWICKIEJ

19 października, w piękny słoneczny dzień pojechaliśmy na naszą pierwszą wycieczkę autokarową. Spisaliśmy się świetnie. Dzielnie znieśliśmy podróż, pospacerowaliśmy ciekawymi ścieżkami edukacyjnymi , wykonaliśmy zadania sprawnościowe i zdobyliśmy odznaki „Przyjaciela Przyrody”:)) Było wspaniale:)

 

BIEG W PIŻAMACH

W ramach solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej i zorganizowaliśmy ” BIEG W PIŻAMACH”. Wysłuchaliśmy bajki uzdrawiajki „Biedroneczka Klara”, która pomogła nam uwrażliwić się na potrzeby innych osób. Historia Biedroneczki Klary i jej nowej siostry udowodniła, że warto prosić o pomoc i należy jej udzielać każdemu. Zebraliśmy kwotę 466 zł,którą przekażemy Fundacji #GDYLICZYSIĘCZAS
Serdecznie DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i okazane wsparcie. Dobro wraca!

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Fajnie być jest Przedszkolakiem,

takim sobie małym żakiem.

Do przedszkola chętnie chodzić.

Prace z Panią piękne robić.

Wszyscy świetnie się czujemy,

wieżę z klocków budujemy

i śpiewamy i tańczymy,

obiad zjemy, poleżymy.

Malujemy też farbami,

wycinamy nożyczkami.

Plastelinką wyklejamy

radość wielką wtedy mamy!!!

[Anna Kalita]

20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z wielką radością bawiliśmy się farbami do utworu M. Tomaszewskiej ” My klepiemy rękami”.

DZIEŃ KROPKI – 15.09. 2021 R.

W tym wyjatkowym dniu rozwijaliśmy swoją odwagę, kreatywność oraz doskonale bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym.

Skip to content