Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa i powiernik wielu sekretów, 25 listopada każdego roku obchodzi swoje święto!
Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe.
Dlaczego Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada? Tego dnia, ale 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta.  W grupie Biedronek Światowy Dzień Misia był okazją do wspaniałej zabawy. Zapraszamy do galerii Biedronek na krótką zdjęciową relację z tego  dnia. 

Drodzy Rodzice Biedronek

W piątek 4 grudnia obchodzić będziemy Barbórkę. Proszę, żeby dzieci były ubrane odświętnie. Chłopcy białe koszule i czarne spodnie, dziewczynki białe bluzeczki (w przedszkolu dziewczynki zostaną ubrane w kolorowe spódniczki, które mamy w przedszkolu i w których wystąpią na uroczystej akademii). Jedną z piosenek, którą dzieci zaśpiewają będzie piosenka o latarence. Jeżeli ktoś ma w domu małą, lekką latarenkę, którą dziecko mogłoby wziąć do ręki podczas śpiewania piosenki zachęcam, żeby przynieść do przedszkola. Proszę żeby przyniesione latarenki były koniecznie podpisane.

 

W poniedziałek 7 grudnia obchodzić będziemy mikołajki. Zachęcam do ubrania dzieci w czerwonym kolorze. Można przynieść czapki Mikołaja, proszę aby je podpisać. Zachęcam dodatkowo Państwa do włączenia się w dekorowanie sali – chętni rodzice mogą przygotować zapakowany w świąteczny papier pusty karton np po butach i dostarczyć go w poniedziałek do przedszkola. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Magdalena Brol

 

W poniedziałek 21 grudnia planujemy spotkanie wigilijne w naszej grupie. Proszę żeby dzieci ubrać odświętnie i proszę aby dzieci przyniosły latarenki,które miały na Barbórkę.

Magdalena Brol

DRODZY RODZICE

Barbórka już za nami. Świętowaliśmy wspólnie z grupą Gwiazdeczek. Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie latarenek a dzieciom za zaangażowanie w wykonanie programu artystycznego. Zapraszam do galerii. Tam znajdą Państwo dwa filmiki z przebiegu uroczystości.

Magdalena Brol

DZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

Była ogromna radość dzieci bo o to właśnie chodziło. Zachwyt i delikatny stresik podczas spotkania z Mikołajem towarzyszył grupie 3 i 4 latków z oddziału drugiego 🙂 Spotkanie było dla dzieci zastrzykiem imponujących wrażeń i doświadczeniem tego, że Mikołaj naprawdę istnieje 🙂 Zachęcam do obejrzenia w galerii filmików z powitania Mikołaja oraz zdjęć z przebiegu odwiedzin tego niezwykłego gościa. W imieniu całej grupy dziękuję Mikołajowi za piękne prezenty i do zobaczenia za rok:)

WIGILIA W GRUPIE BIEDRONEK

W poniedziałek 21 grudnia dzieci w grupie Biedronki zasiadły przy wigilijnym stole. Były życzenia i łamanie się opłatkiem. Spotkanie umilił nam występ małych artystów i prezentacja talentów. Zapraszam do galerii, tam znajdują się zdjęcia i nagranie z występów dzieci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną nie mogliśmy gościć babć i dziadków w przedszkolu w dniu ich święta. Dzieci jednak pamiętały o swoich ukochanych i zaśpiewały dla nich piosenki. Czekamy na powrót do normalności i liczymy na to, że to jedyny raz, kiedy świętujemy ten ważny dzień w taki sposób.

8 MARCA – DZIEŃ KOBIET W GRUPIE BIEDRONEK

Na twarzach wszystkich pań w przedszkolu gościł dziś uśmiech. Niewątpliwie przyczynili się do tego chłopcy z grupy „Biedronki”, którzy już od samego rana obdarowywali Panie pięknymi, własnoręcznie zrobionymi tulipankami.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ROK SZKOLNY 2021/2022

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Zapraszam do galerii zdjęć.

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego dnia w galerii zdjęć.

Skip to content